Stacja kontroli pojazdów Warszawa – SKPpoleczki11

 • Przed pierwszą rejestracją na terytorium rzeczypospolitej

Jeśli sprowadzasz auto z zagranicy, konieczne jest badanie techniczne pojazdu i uzyskanie formalnego pozwolenia na poruszanie się po polskich drogach.

 • Co najmniej raz w roku

Większość naszych klientów sprawdza swoje samochody co sześć miesięcy. Dotyczy to wszystkich części pojazdu, takich jak silnik, skrzynia biegów i układ wydechowy. Właściciele samochodów muszą również regularnie sprawdzać światła i hamulce pojazdu pod kątem zużycia, w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas jazdy.

Zbyt długie czekanie na serwisowanie samochodu prowadzi do wyższych kosztów naprawy i grozi poważniejszymi usterkami.

Coroczne przeglądy samochodu pozwalają zaoszczędzić czas, natychmiast powiadamiając o wszelkich poważnych problemach z pojazdem. Ponadto regularne serwisowanie samochodu zapewnia jego bezpieczną i efektywną pracę na drodze.

 • Przed podróżą

Jeśli Twój samochód wykazuje jakiekolwiek oznaki zużycia, powinieneś go sprawdzić przed wyruszeniem w podróż. Obejmuje to sprawdzenie wszystkich świateł, hamulców, opon i wycieraczek czy przedniej szyby. Niektóre problemy są łatwe do naprawienia przed podróżą – na przykład zepsute tylne światła lub zużyte opony. Inne problemy są poważniejsze — na przykład silnik, który nie chce się uruchomić lub skrzynia biegów, która nie działa prawidłowo. Dzięki temu masz gwarancję, że auto, którym się poruszasz jest bezpieczne.

Badanie okresowe pojazdu wykonasz u nas już od 35 zł. To, ile kosztuje przegląd auta, zależy od rodzaju pojazdu. Na cenę wpływa to, czy auto służy do użytku komercyjnego, czy posiada instalacje LPG, czy jest sprowadzany z zagranicy itp. 

Szczegółowy cennik znajduje się TUTAJ. Kliknij i sprawdź, ile kosztuje przegląd auta, które Przegląd poszczególnych pojazdów jest zgodny z Dz.U. nr 0 poz. 996 z dn. 07.09.2012 obowiązującym od dn. 08.10.2012 r. Każdy pojazd ma inne wytyczne i parametry do kontroli, co wpływa na cenę.

To, ile trwa badanie techniczne, jest zależne od kilku czynników. Zwykle trwa ok. 20 minut.

Tak. W naszej stacji kontroli pojazdów można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Abyśmy mogli wykonać badanie techniczne pojazdu, konieczne będzie okazanie dowodu rejestracyjnego samochodu. Taką weryfikację wymusza art. 81 Prawa o ruchu drogowym.

Badanie techniczne pojazdu z LPG wykonuje się obligatoryjnie co roku — nawet w przypadku nowych aut. Podczas badania dodatkowo przeprowadza się specjalistyczny przegląd  instalacji gazowej. Sprawia to, że badanie techniczne samochodu z LPG jest droższe niż w przypadku aut napędzanych benzyną.

Aby otrzymać wpis do dowodu, samochód musi przejść szczegółowe badanie okresowe.

Podczas badania pojazdu sprawdzane są takie parametry jak:

 • silnik
 • zawieszenie
 • hamulce
 • układ kierowniczy
 • oświetlenie pojazdu
 • układ wydechowy
 • nadwozie
 • ogumienie
 • emisja spalin
 • pasy bezpieczeństwa
 • trójkąt ostrzegawczy i gaśnica

Warto tu dodać, że posiadanie czytelnej tablicy rejestracyjnej to również obowiązek każdego kierowcy.

Termin kolejnego badania okresowego wpisany jest w dowodzie rejestracyjnym. Samochody i motocykle nowe kolejny przegląd wykonują przed upływem trzech lat. Samochody starsze okresowe badania powinny wykonywać co roku. Brak przeglądu niesie za sobą poważne konsekwencje.

Podczas badania technicznego pojazdu, gdy stwierdzona zostanie usterka, Stacja kontroli pojazdów w Warszawie (Mokotów) czy w innych miastach, odmówi przystawienia pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Coroczne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, to obowiązek każdego kierowcy. Jeśli wykryta usterka nie stwarza zagrożenia w ruchu drogowym, kierowca otrzymuje stosowne zaświadczenie i ma 14 dni na usunięcie jej. W przypadku stwierdzenie usterki, która stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze — stacja kontroli pojazdów zatrzymuje dowód rejestracyjny, a samochód zostaje odholowany do warsztatu. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tych problemów jest wykrycie usterek na wczesnym etapie ich powstawania. Wówczas oddanie samochodu do renomowanej stacji kontroli pojazdów będzie tańsze i oszczędzi stresu związanego z brakiem uzyskanej pieczątki przeglądu.

W przypadku zatrzymania przez Inspekcję Transportu drogowego lub organ uprawniony, za brak aktualnego przeglądu grozi mandat nawet do 5000 zł oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.